Czym jest postanowienie noworoczne?

Postanowienie noworoczne to coroczna obietnica, podejmowana przez tysiące osób, które marzą, by coś zmienić w swoim życiu. Najczęstszymi obietnicami są: schudnę, będę regularnie ćwiczyć i zdrowo się odżywiać

Jeśli Twoim postanowieniem noworocznym jest zmiana stylu życia i w związku z tym chcesz zacząć regularnie ćwiczyć oraz zmienić dietę to zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

 

Od czego zacząć swoje postanowienie noworoczne?

 • zastanów się czego pragniesz najbardziej dla siebie
 • co chcesz zmienić w swoim wyglądzie
 • wybierz odpowiedni rodzaj aktywność – rób to co lubisz
 • sprawdź, w jakim jesteś miejscu nie rzucaj się na głęboką wodę
 • realnie zaplanuj swój tydzień
 • zmień nawyki żywieniowe
 • zacznij działać

Co warto wiedzieć przy planowaniu postanowień noworocznych?

 • Pamiętaj po 21 dniach organizm zaczyna przyzwyczajać się do nowych nawyków i jest wtedy dużo łatwiej
 • Każda zmiana to wyjście ze swojej strefy komfortu, zawsze łatwiej jest planować niż realizować.
 • Nie czekaj na następny poniedziałek, zacznij właśnie teraz !!!
 • Jeśli jednak nie wiesz, co chcesz robić, jak zacząć, boisz się , że sobie nie poradzisz i znowu szybko się poddasz to poszukaj pomocy u specjalistów. Możesz umówić się na konsultację ze specjalistami w Lady Fitness & Beauty Mazowiecka 13 w Szczecinie, więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Gdzie szukać wsparcia podczas dążenia do realizacji postanowień noworocznych?

Na pewno u specjalistów z zakresu treningów, diety oraz zabiegów na ciało. Po fachowych konsultacjach dowiesz się w jakim jesteś miejscu, poznasz swoje problemy i ograniczenia.

Najlepszy plan, to taki, który jest zgrany z Twoim harmonogramem dnia, z idealnie dobranymi treningami i zaleceniami dietetycznymi. Wszystko dopasowane do twoich potrzeb i możliwości.

Dzisiejsze tempo i tryb życia nie sprzyjają zdrowiu i dobrej kondycji fizycznej. Masz z pewnością wiele stałych pozycji w swoim planie dnia związanych z obowiązkami w pracy i w domu, dlatego wszystkie drastyczne zmiany mogą dotknąć twoich najbliższych i współpracowników, a to może powodować konflikty ☹, aby tego uniknąć nie burz wszystkiego tylko lepiej planuj, a znajdziesz czas tylko dla siebie.

 

Pamiętaj, że za zdrowym stylem życia stoi zawsze Twoje Zdrowie !!!

 

Dlaczego zawsze warto łączyć treningi z zabiegami i dietą ?

Odpowiedź bardzo jest prosta, szybciej poprawisz sylwetkę, jakość skóry, pozbędziesz się cellulitu, a dzięki diecie zgubisz zbędne kilogramy.

Nowoczesne zabiegi na ciało to cała gama możliwości, wtedy też dobrze jest zacząć od spotkania ze specjalistą w celu omówienia i ustalenia diagnozy:

 • od kiedy czujesz się gorzej?
 • jaki jest twój tryb życia?
 • kiedy i co jesz?
 • jakie masz problemy zdrowotne?
 • Ile czasu możesz poświęcić na zabiegi?
 • Jakie możesz mieć przeciwskazania?

Nie ma bowiem jednego uniwersalnego rozwiązania dla wszystkich, trzeba zdiagnozować problem i tak dobrać zabiegi, żeby były idealnie dla Ciebie!!!

Żeby wybrać z pośród całej gamy zabiegów na ciało: endermologii LPGkriolipolizy, fali uderzeniowej czy thermoliftingu falami radiowymi trzeba wykonać badanie analizy składu ciała.

Podstawowa analiza składu ciała pokaże:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej
 • nadmiar wody w komórkach
 • rozkład tkanki tłuszczowej
 • wiek metaboliczny

Ponieważ problem często jest złożony, dlatego bez tych informacji nie można przygotować prawidłowego planu działania, każdy z zabiegów najczęściej rozwiązuje jeden problem, w związku z tym łączenie ich w jednym pakiecie zapewni skuteczne i szybkie efekty.

 

Jak zmienić swoją dietę?

 

Zmiany nawyków żywieniowych kojarzą się nam z drastycznymi dietami, ciągłymi zakupami i gotowaniem.

Możesz jednak zacząć od niewielkich poprawek w swoim menu, czasami wystarczy zmienić ilość lub godziny posiłków. Dobrym i prostym posunięciem jest wprowadzenie zmian w jadłospisie w oparciu o indeks glikemiczny, łatwe i proste rozwiązanie, które daje szybkie i widoczne zmiany oraz lepsze samopoczucie. Podstawowe informacje o zmianach możesz otrzymać na podstawie analizy składu ciała. Nie zawsze trzeba korzystać z porad dietetyka, wszystko zależy od problemu.

 

Co zrobić, kiedy nastąpi chwila zwątpienia?

Postanowienia noworoczne bardzo często po miesiącu już odchodzą w zapomnienie, wystarczy gorszy dzień, choroba czy nadmiar obowiązków w pracy. Nie poddawaj się 😊!!!  krótka przerwa nie ma znaczenia, nawet jeśli przez jakiś okres trzeba będzie zmienić plany to nie ma znaczenia, wróć po prostu do planu działania jak tylko będzie to możliwe. Nie wszystko w życiu układa się idealnie, a Ty masz przecież cel do zrealizowania i drobne przeszkody nie mogą Tobie w tym przeszkodzić.

 

A jaka nagroda czeka dla Ciebie?

Piękne ciało, delikatnie zarysowane mięśnie, skóra bez cellulitu. Na plaży (i nie tylko …) będziesz wzbudzać zachwyt, zazdrosne spojrzenia kobiet i pełne podziwu mężczyzn.

Ale tak naprawdę to najważniejsze będzie Twoje Zdrowie, samopoczucie i zadowolenie z wykonanej pracy. Twój organizm zaprzyjaźni się z nowym zdrowszym stylem życia. Treningi i zdrowa dieta staną się codziennością, ćwiczenia będą sprawiać przyjemność, a twój organizm szybko będzie rozpoznawał co jest dla niego dobre , a czego należy unikać. Staniesz się przykładem dla rodziny i przyjaciół, za rok może właśnie Ty pomożesz innym realizować postanowienia noworoczne.

 

Pamiętaj im mocniej pragniesz, tym więcej osiągniesz dlatego nie zwlekaj ze swoimi postanowieniami noworocznymi i zacznij już dzisiaj!!!

 

 

 

Kategorie