cellulit

Fala uderzeniowa – zabieg na cellulit

Wykazano, że fale akustyczne (zwane również falami dźwiękowymi, ciśnieniowymi lub uderzeniowymi) stymulują procesy metaboliczne i poprawiają elastyczność tkanki łącznej w leczeniu cellulitu. Również redukują tkankę tłuszczową i modelują sylwetkę. Skoncentrowaną i promieniową falę akustyczną do redukcji cellulitu zastosowała w swoim urządzeniu firma Storz Medical.

Fala akustyczna dostarczana jest do wybranego obszaru i wytwarza ciepło, które stymuluje rozkład tkanki tłuszczowej. Zaleca się dwa zabiegi w tygodniu, a do uzyskania trwałych efektów trzeba wykonać od 5 do 10 zabiegów.

 

Jak działa terapia antycellulitowa fala akustyczną?

fala uderzeniowaTerapia falą akustyczną jest zabiegiem, który można stosować do redukcji cellulitu i modelowania ciała.

  • Stymuluje rozpad komórek tłuszczowych, w procesie znanym jako lipoliza. Powoduje wytwarzanie nowego kolagenu i wzmacnia działanie układu limfatycznego. Końcówka aplikatora (lub sonda) przechodzi przez obszary leczenia, a fale akustyczne są emitowane przez skórę.
  • Powoduje to nagromadzenie energii cieplnej w komórkach tłuszczowych i niciach kolagenowych, które są skutecznie niszczone przez ciepło. Wtedy zaczyna się proces naprawczy, co oznacza, że ​​kwasy tłuszczowe i komórki tłuszczowe są naturalnie wydalane z organizmu, dzięki układowi limfatycznemu. Kolagen zaczyna się odbudowywać, a skóra staje się gładsza i mocniejsza w obszarze poddanym zabiegowi. Końcowy efekt to redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry.
  • W wyniku leczenia zachodzi kilka procesów: utrata komórek tłuszczowych, które są następnie naturalnie wydalane przez organizm, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, tworzenie wzmocnionej tkanki łącznej oraz zwiększony dopływ krwi do tkanki łącznej, dzięki czemu skóra staje się elastyczna i pozbawiona „skórki pomarańczowej”.

 

Jak należy postępować po zabiegu falą uderzeniową?

W celu wzmocnienie wyników terapii należy:

  • Pić co najmniej 2-3 litrów wody lub zielonej herbaty dziennie
  • stosować niskotłuszczową zdrową dietę o niskim indeksie glikemicznym
  • ćwiczyć 30 minut dziennie

Przestrzeganie tych wytycznych zapewni długotrwałe rezultaty

Badania wykazały, że terapia falami akustycznymi jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna w leczeniu miejscowych złogów tłuszczu i likwidacji cellulitu oraz poprawia koloryt i jędrność skóry

 

Endermologia zabieg antycellulitowy

Endermologia to urządzenie, które doskonale radzi sobie z cellulitem i z problemem zatrzymywania wody wokół podskórnych komórek tłuszczowych. Endermologia działa poprzez zmniejszenia tkanki tłuszczowej za pomocą intensywnego masażu mechanicznymi rolkami.

Twierdzi się, że podczas zabiegu aktywowane jest uwalnianie tłuszczu, a cukry i tłuszcze przechowywane w tkance tłuszczowej są przekształcane do mięśni jako energia. Ponadto, mechaniczne rolki stymulują produkcję kolagenu i elastyny ​​co ujędrnia skórę. Jedną z głównych zalet jest to, że zabieg można wykonać na wszystkich obszarach dotkniętych cellulitem.

 endermologia

Jakie są zalety endermologii?

  • W celu redukcji cellulitu endermologia jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów. Jest to jedyna metoda leczenia cellulitu zatwierdzona przez FDA, dzięki przeprowadzonym badaniom klinicznym.

Endermologia skutecznie redukuje cellulit i złogi tłuszczowe.

Endermologia to sposób życia, dzięki regularnym zabiegom, mamy cało bez cellulitu, poprawia się krążenie krwi, skóra ma piękny kolor, a my czujemy się odprężeni. Ponieważ nasz organizm regularnie pozbywa się toksyn.

 

Redustim cosmosoft zabieg antycellulitowy

cosmosoftREDUSTIM jest to urządzenie, które przede wszystkim redukuje tkankę tłuszczową podskórną i trzewną. Dzięki zastosowaniu pola magnetycznego o niskiej częstotliwości, a także drenażu limfatycznego eliminuje toksyny z naszego organizmu. Dodatkowo zastosowana technologia drenażu, powoduje zmniejszenie wody w obszarze międzykomórkowym. Dzięki temu zabieg ten widocznie zmniejsza problem cellulitu wodnego. Regularne zabiegi 2 razy w tygodniu, poprawiają jakość naszej skóry, a także samopoczucie. Bardzo szybko tracimy nadmiar wody, schodzi też opuchlizna i zmniejszają się obwody naszego ciała.

Zabiegi najlepiej wykonać w serii 12 dwa razy w tygodniu.

Dla podtrzymania efektu należy kontynuować zabiegi przynajmniej raz w miesiącu.

 

Karboksyterapia skuteczny zabieg na cellulit

 

karboksyterapiaJak działa zabieg karboksyterapii na ciało?

Najczęstszymi wskazaniami estetycznymi do leczenia karboksyterapią są cellulit i redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej, rozstępy oraz wiotkość skóry.

Karboksyterapia polega na wprowadzaniu pod skórę niewielkich depozytów dwutlenku węgla.

W przypadku leczenia cellulitu dwutlenek węgla jest dostarczany głębiej do warstwy podskórnej skóry.

Dzięki wprowadzonemu CO2 następuje rozwarstwienie złogów tłuszczowych oraz bardzo mocne dotlenienie danego obszaru, dzięki czemu występują procesy naprawcze tkanki łącznej, która odpowiada za gładkość naszej skóry.

 

Jakie są efekty zabiegów karboksyterapii?

Efekty zabiegów karboksyterapii to:

  • redukcja cellulitu,
  • zwiększenie jędrności skóry
  • likwidacja rozstępów.

Zabiegi należy wykonać w serii d 5 do 10 w odstępach dwutygodniowych.

 

Thermolifting falami radiowymi zabieg na cellulit

 thermolifting

Na czy polega działanie thermoliftingu?

Pod wpływem ciepła istniejące włókna kolagenowe kurczą się, zarówno pod względem szerokości, jak i długości, co powoduje natychmiastowe napięcie skóry. Równocześnie fibroblasty są stymulowane i zaczynają wytwarzać kolagen. Proces ten powoduje wygładzenie skóry i redukcję cellulitu. Poprawia się też mikrokrążenie , skóra staje się bardziej napięta i ujędrniona. Fale radiowe doskonale oprócz redukcji cellulitu radzą sobie z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.

Jest to bardzo przyjemny zabieg, który możemy wykonywać cały rok na wszystkich partiach ciała.

Zalecane zabiegi to minimum 6 razy w tygodniu

Wszystkie z przedstawionych zabiegów wymagają Twojego wsparcia i zaangażowania w proces zwalczania cellulitu.

Dobra zdrowa dieta i aktywność fizyczna zawsze przyspieszą i wzmocnią efekty zabiegów.