Kwas glikolowy należy do kwasów owocowych, ponieważ otrzymuje się go z soku trzciny cukrowej i buraka cukrowego oraz ananasa. Jest kwasem o najmniejszym rozmiarze cząsteczek spośród kwasów A-HA, powoduje to głębokie wnikanie w skórę, co z kolei gwarantuje bardzo dobre efekty.
Dla jakich cer wskazany jest kwas glikolowy?
Użycie kwasu glikolowego na twarz wspomaga proces regeneracji naskórka. Stosowany jest głównie do cer trądzikowych i tłustych. Wykazuje również działanie nawilżające. Świetnie reguluje wydzielanie sebum, zapobiegając przetłuszczaniu skóry. Sprawdza się też, jeśli chcemy obkurczyć pory i dobrze oczyścić cerę.
Często jest także wykorzystywany przy cerach dojrzałych wymagających regeneracji. Używamy go do zabiegów odmładzających, ponieważ efektem zabiegu jest ujędrniona i napięta skóra.
Aplikacja kwasu glikolowego na skórę pobudza właściwości wiążące lipidów , co powoduje odłączenie i złuszczenie martwej , zrogowaciałej warstwy naskórka.
Zabiegi z kwasem glikolowym odmładzają i znacznie poprawiają wygląd skóry.
W jakich stężeniach występuje kwas glikolowy w zabiegach kosmetycznych?
– 30% pH 2,8 – polecany jest dla osób zaczynających terapię kwasem , idealny jako zabieg bankietowy , błyskawicznie liftingujący i poprawiający wygląd skóry
– 50% pH 1,5-jest peelingiem o mocniejszym działaniu , bardziej aktywny; następuje odnowa skóry dająca efekt odmładzający
– 70% pH 0,8- peeling staje się silnie liftingującym zabiegiem , przeznaczony jest do skór przyzwyczajonych do zabiegów z kwasem glikolowym.
Jakie jest zastosowanie kwasu glikolowego w zabiegach kosmetycznych?
Wielokrotne zastosowanie peelingu glikolowego ma bardzo korzystne działanie na skórę właściwą. Prowadzi do zwiększenia jej grubości. Kwas glikolowy w wyższych stężeniach ułatwia wnikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry. Dzięki rozluźnieniu połączeń między martwymi komórkami naskórka; pobudza fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu , które odpowiadają za młody wygląd skóry. Ponadto eliminuje drobne przebarwienia i plamy pigmentacyjne oraz zapobiega powstaniu nowych , dzięki czemu ujednolica i wyrównuje koloryt skóry.
Jak działa kwas glikolowy w zabiegach na twarz?
Terapia peelingiem glikolowym działa przeciwzmarszczkowo i odmładzająco na skórę. Polecana jest dla skór zmęczonych , z pierwszymi oznakami starzenia. Zabiegi z użyciem peelingu glikolowego zmiękczają skórę , poprawiają elastyczność , rozjaśniają zmiany pigmentacyjne.
Jak wygląda skóra twarzy po zabiegu kwasem glikolowym?
Użycie kwasu glikolowego w zabiegu na twarz powoduje intensywne złuszczanie , wymaga stosowania ochrony przeciwsłonecznej po zabiegu. Zabiegów z kwasem glikolowym nie wykonujemy latem. Ponadto dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać i korzystać z solarium. Tydzień przed zabiegiem nie depilujemy twarzy woskiem i nie korzystamy z kosmetyków z retinoidami. Przeciwwskazaniem do peelingu kwasem glikolowym jest:
- ciąża
- okres karmienia piersią
- alergie skórne
- podrażnienia skóry
- choroby autoimmunologiczne
- opryszczka.
Jak często wykonujemy zabiegi kosmetyczne z peelingiem glikolowym?
Zabiegi z peelingiem glikolowym wykonujemy w serii co 14 dni. Zaleca się 5-12 zabiegów, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy.
Podczas zabiegu skóra może piec i być zaczerwieniona , jednak objawy te szybko ustępują. Dzień po zabiegu dobrze jest zrezygnować z makijażu.
Jeśli chcesz przeczytać więcej o peelingach na twarz wejdź na stronę Kliniki Beauty w zakładkę PEELINGI CHEMICZNE