Kriolipoliza LipoCryo

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej poprzez działanie niskiej temperatury. Podczas zabiegu następuje schłodzenie podskórnej tkanki tłuszczowej, która jest odizolowana od pozostałych tkanek dzięki próżni występującej w głowicy urządzenia. Lekarze ze szpitala Massachusetts – dr Dieter Manstein oraz dr R. Rox Anderson w 2008 r. Wykazali, że poddanie kontrolowanemu, miejscowemu schłodzeniu (+3 stopnie C) tkanki wywołują selektywny ubytek komórek tłuszczowych bez uszkodzenia pokrywającej je skóry. Wskutek chłodzenia lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, a następnie wydalone z organizmu. W efekcie następuje znaczny i trwały ubytek tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym i niewymagającym rekonwalescencji. Urządzenie LipoCryo jest urządzeniem, medycznym co oznacza , że zabieg jest bezpieczny, a technologia opatentowana i zastrzeżona.

 

Kriolipoliza z falą uderzeniową zabiegi odchudzające

 

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Do obszaru ciała, który chcemy poddać zabiegowi, przykładana jest głowica urządzenia,, która wykorzystując efekt próżni zasysa i schładza tkankę tłuszczową za pomocą płytek chłodzących znajdujących się w głowicy. Proces kriolipolizy polega na uszkadzaniu komórek tłuszczowych (adipocytów) pod wpływem niskiej temperatury (nie naruszając otaczających tkanek). Uszkodzone komórki zostają wydalone w naturalnym procesie metabolicznym, dzięki czemu grubość tkanki tłuszczowej stopniowej maleje. Zabieg jest bezbolesny, ale może powodować delikatne uczucie napięcia w okolicy poddanej zabiegowi, które jest odczuwalne głównie na początku. Dzieje się tak wskutek zastosowania próżni oraz miejscowego intensywnego chłodzenia. Dzięki kriolipolizie tracimy od 25% do 45% grubości warstwy tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty zaczynają być zauważalne już po około 2 tygodniach, jednak całkowity efekt będzie widoczny dopiero po około 8 tygodniach. Zabieg kriolipolizy możemy powtórzyć w zależności od oczekiwanego efektu na tym samym obszarze dopiero po 6-8 tygodniach. Bezpośrednio po zabiegu, obszar ciała, który został poddany ,kriolipolizie może być zaczerwieniony oraz delikatnie obrzęknięty. Objawy te ustępują zwykle w ciągu godziny po zabiegu.

 

 

Dla kogo polecany jest zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy jest szczególnie dedykowany dla osób, które posiadają miejscowo zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Pokrzywka
  • Stany zapalne i rany
  • Choroba Raynauda
  • Krioglobulinemia
  • Choroby nerek i wątroby
  • Choroby autoimmulogiczne (np. SM,łuszczyca,bielactwo)
  • Cukrzyca nieustabilizowana
  • Aktywna opryszczka
  • Infekcje ogólnoustrojowe

 

 

Odczucia po zabiegu kriolipolizy:

Zaczerwienienie i odrętwienie okolicy zabiegowej, które ustępuje do godziny po zabiegu. Mogą pojawić się delikatne krwiaki i siniaczki, które znikają w ciągu kilku dni po zabiegu. Ból (tkliwość) w obszarze zabiegu porównywalny do „zakwasów”- związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który mija w przeciągu kilku dni.

 

 

Połączenie kriolipolizy z falą uderzeniową

Efektywność zabiegu kriolipolizy można jeszcze, zwiększyć stosując go w połączeniu z falą uderzeniową. Wykonany bezpośrednio po kriolipolizie zabieg falą uderzeniową jest całkowicie bezbolesny (dzięki działaniu zimna tkanki są znieczulone). Fala uderzeniowa działając trochę jak „trzepaczka”, przyspiesza usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu. Zabieg powoduje rozerwanie skrystalizowanych błon komórkowych otaczających komórki tłuszczowe oraz ich emulgację, czyli upłynnienie. Dzięki czemu w znacznym stopniu ułatwia i przyspiesza eliminację uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Tym samym zwiększa się efektywność zabiegu. Fala uderzeniowa dodatkowo poprawia metabolizm komórkowy skóry i stymuluje ją do produkcji kolagenu. Wpływa na poprawę elastyczności skóry, która jest tak niezbędna przy zabiegach powodujących redukcję tkanki tłuszczowej.

 

Więcej o zabiegach kriolipolizy i fali uderzeniowej przeczytasz na stronie Kliniki Beauty w zakładkach KROLIPOLIZA i FALA UDERZENIOWA