Wakacje, wakacje, wyczekujemy na nie cały rok, chcemy wszystko przygotować perfekcyjnie, obiecujemy sobie, że będą wspaniałe, bo spędzimy je z najbliższymi i nadrobimy braki we wspólne spędzanym czasie .

Pomimo że ten rok jest inny i wakacje dla wielu z nas też będą miały inny przebieg, to i tak przygotowujemy się do nich najlepiej jak potrafimy pod każdym względem.

Jedną z części przygotowań, zwłaszcza dla kobiet jest zadbanie o siebie, szczególnie o sylwetkę. Po zimie często przybywa i kilogramów i cellulit jest bardziej widoczny.

Korzystamy wtedy z zabiegów, jesteśmy na diecie, intensywnie ćwiczymy i przygotowujemy swoje ciało do letnich wyjazdów, chcemy bowiem dobrze wyglądać na plaży, nad jeziorem czy w górach.

 

Wakacje bez wyrzeczeń czyli jak nie przytyć na rodzinnym urlopie?

 

Jak utrzymać efekty i oprzeć się typowym wakacyjnym pokusom kulinarnym?

Efekt osiągnięty, możemy ubrać swoje ulubione bikini, wymagało to od nas wielu poświeceń takich jak ćwiczenia, czasami drakońska dieta i wiele godzin zabiegów na ciało.

 

 

Jak tego nie stracić pod czas letniego wypoczynku?

Urlop z rodziną to przede wszystkim wspólne spędzany czas, próbujemy nadrabiać zaległości spowodowanych codzienną gonitwą. Wspólnie tez biesiadujemy i jak to na urlopie mamy ochotę na wiele kuszących ze wszystkich stron kulinarnych pokus .

Jak to zrobić , żeby nie zwariować i nie mieć ciągłych wyrzutów sumienia, że znowu jemy więcej i mniej zdrowo, a przede wszystkim nie ograniczać przyjemności pozostałym członkom rodziny.

Nie odmawiajmy sobie, wspólnych przyjemnych chwil wakacyjnych tylko po prostu delikatnie zmieńmy stare nawyki.

 

 

Odchudź swoje ulubione wakacyjne menu

Wybierając dania dla siebie, pomyślmy jak je trochę „odchudzić” , czyli po prostu zmniejszyć ich kaloryczność.

Zacznijmy od najbardziej popularnego dania nad polskim morzem, jakim jest ryba z frytkami i surówką. Tym razem może zamówmy dla siebie rybę z pieca lub grilla, zrezygnujmy z frytek, a zamówmy podwójną porcję surówek. Niech warzywa i owoce zajmują zawsze najwięcej miejsca na naszym talerzu.

Lody lub gofry to ulubione wakacyjne desery , tym razem wybierzmy również wersje bardziej light , bez bitej śmietany i cukru tylko z owocami. Jeśli mamy ochotę na lody to ,najlepsze będą przede wszystkim sorbety , są pyszne i doskonale sprawdzają się w upalne dni.

Podstawowym napojem powinna być woda z cytryną i miętą, coraz częściej serwowana w wielu restauracjach i barach.

 

 

Najlepiej jednak mieć zawsze ze sobą butelkę wody.

Również ma znaczenie, jaką kawę wybierzemy i ile kalorii dostarczymy naszemu organizmowi. Czarna kawa bowiem ma zero kalorii, natomiast wszystkie mleczne kawy często z dodatkiem syropów smakowych lub lodów to bomba kaloryczna nawet 800 do 1000 kcal. Do kawy zamiast bardzo kalorycznych ciast i deserów wybierajmy świeże owoce.

W wakacje często jesteśmy wiele godzin w podróży , trudno wtedy o regularne posiłki. Dlatego dobrze jest mieć ze sobą zdrowe przekąski. Najlepiej bezcukrowe batony , które, gdy poczujemy głód ,pozwolą nam na szybkie wyrównanie poziomu cukru w organizmie na odpowiednim poziomie i ustrzeże to nas przed spożywaniem bardzo obfitych posiłków. Dobrze jeść małe porcje co 3 – 4 godziny a unikać jedzenia 2 razy dziennie, bardzo łatwo wtedy o niekontrolowane zjadanie dużych porcji.

 

 

Nie rezygnuj z aktywności!

Aktywne spędzanie czasu z całą rodziną byłoby idealnym rozwiązaniem, jednak nie ma sensu robić czegokolwiek na siłę. Jeśli nie mamy zgody wszystkich na sportowy urlop, to nie warto walczyć o to podczas wakacji, łatwo wtedy o nieporozumienia i kłótnie. Pamiętajmy bowiem, każdy z nas ma swój sposób na odpoczynek.

Wybierzmy taki czas na aktywność , żeby nasi najbliżsi tego nawet nie zauważyli i nie poczuli się odrzuceni. Intensywny spacer, czy też bieg rano przed śniadaniem, będzie dla nas idealnym rozpoczęciem dnia. Na wspólnym śniadaniu po treningu , z pewnością będziemy tryskać energią , a endorfiny zapewnią dobry humor na cały dzień.

Nawet jeśli nie do końca będzie nam po drodze z naszymi bliskimi czy innymi towarzyszami w czasie urlopu , pamiętajmy jednak , że najważniejsze jest nasze zdrowie. Szczupła sylwetka, zdrowa dieta to nie tylko moda czy też potrzeba dobrego wyglądu, to przede wszystkim zdrowie i dobre samopoczucie.

Niekiedy na początku inni będą się dziwić naszym wyborom w restauracji czy kawiarni i trudno będzie im zrozumieć, co nas motywuje do treningów podczas urlopu, to jestem pewna , że w wielu przypadkach będzie taka postawa mobilizowała innych do zmian i może następne wakacje już będą wyglądały inaczej. Bądźmy dla innych dobrym przykładem 😊

 

Z życzenia udanych wakacji Małgorzata Figurska 😊