Słowo trychologia wywodzi się z języka greckiego od słowa trikhos i oznacza włos. Trychologia jest dziedziną medycyny estetycznej zajmującą się problemami skóry głowy oraz włosów. Zastosowanie odpowiednich metod terapii pozwala na dostarczenie do mieszków włosowych niezbędnych minerałów i substancji pobudzających odrost włosów. Pomaga przyśpieszyć wzrost włosów, a także wyleczyć ewentualne problemy występujące na skórze głowy.

Należy pamiętać, że stan naszych włosów w dużej mierze zależy od stanu zdrowia całego organizmu.

Stres , niezdrowa dieta, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia pielęgnacja, zabiegi fryzjerskie , mogą przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu skóry na głowie oraz osłabić kondycje włosów.

 

Zabiegi trychologiczne na wypadanie włosów

 

Jakie zabiegi wzmacniają włosy?

 

Mezoterapia igłowa zabieg na wypadanie włosów

Mezoterapia skóry głowy zalecana jest osobom zmagającym się z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Skuteczność zabiegu jest bardzo duża, należy jednak pamiętać, że na pierwsze efekty należy poczekać, czasami nawet do kilku miesięcy.

 

Wskazania do zabiegu mezoterapii skóry głowy:

 • wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, czy nadmiernym stresem
 • łysienie typu męskiego
 • łysienie plackowate
 • łysienie rozlane

 

Zabieg mezoterapii skóry głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów.

Powstałe poprzez liczne nakłucia mikrourazy pobudzają procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Pod wpływem nakłucia następuje wydzielanie czynników wzrostu i pobudzenie produkcji macierzy międzykomórkowej, a także kolagenu. Zwiększone zostaje unaczynienie skóry, a jej struktura zostaje wzmocniona, prowadzi to do intensywnej regeneracji i wzrostu włosów.

W trakcie zabiegu podawane są odpowiednio bogato skondensowane ampułki zawierające substancje niezbędne do wzrostu nowych włosów, dobrane tak by przynosiły, jak najszybsze efekty:

 • peptydy
 • witaminy
 • minerały
 • aminokwasy
 • koenzymy
 • oligoelementy

 

 

Karboksyterapia zabieg na wypadanie włosów

Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym dwutlenek węgla, który wprowadzany jest pod skórę. Podskórne podanie CO2 przyspiesza przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych co stymuluje skórę do produkcji kolagenu i pozwala na skuteczne leczenie łysienia oraz problemów związanych z wypadaniem włosów.

Terapie CO2 można być, łączyć z innymi metodami, które mogą znacznie zwiększyć efektywność kuracji (np. z zabiegiem osocza bogatopłytkowego).

Zabieg trwa ok. 40 min, nie wymaga znieczulenia, a dzięki cienkiej igle i precyzji urządzenia, jest prawie bezbolesny. Nie wywołuje skutków ubocznych i bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

 

 

Osocze bogatopłytkowe leczenie łysienia

Osoczem bogatopłytkowe („wampirzy lifting”) to zabieg działający na wiele problemów skóry (oznaki starzenia, utrata jędrności, blizny, rozstępy, a także łysienie). Jest całkowicie naturalną metodą, która wykorzystuje osocze bogatopłytkowe znajdujące się w krwi, w celu regeneracji tkanek. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny, bezpieczny i robiony w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się również w obrębie owłosionej skóry głowy celem stymulacji wzrostu włosów. W tym przypadku skoncentrowane czynniki wzrostu oddziałują na komórki macierzyste włosa. Następuje stymulacja dopływu krwi do mieszków włosowych, dzięki czemu zostają pobudzone te uśpione, co powoduje wzrost ich liczby – włosy zaczynają rosnąć, stają się gęstsze i zdrowsze.

 

Przebieg zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

W pierwszym etapie zabiegu, od klienta pobierana jest określona ilość krwi, która zostaje następnie odwirowana celem wyizolowania płytek krwi przy pomocy specjalnej wirówki. Uzyskane w ten sposób osocze, zostaje wstrzyknięte w skórę głowy.

 

Przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

 • Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych z grupy NLPZ
 • Choroby krwi ( zespół dysfunkcji płytek, małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, posocznica)
 • Nowotwory (dopiero 5 lat od zakończenia leczenia)
 • Białaczka
 • Ciąża i okres laktacji
 • Antykoagulanty
 • Choroby wątroby (ostre zapalenie lub marskość wątroby)

 

Przygotowanie do zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

Przed zabiegiem należy pić dużo wody najlepiej niegazowanej. Nie wolno stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i 7 dni po zabiegu. W celu zwiększenia komfortu odczuć podczas zabiegu można wziąć przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500mg)

Zabieg wykonywany jest w serii 6-8 zabiegów co 3-4 tyg.