Jesienią powinnyśmy szczególnie zadbać o naszą skórę i zapewnić jej odpowiednią pielęgnację po wakacjach. To dobry czas, aby w końcu wykonać zabiegi, które odkładałyśmy z powodu silnego promieniowania słonecznego latem. Zabiegi na twarz jesienią, to także dobry moment na przygotowanie cery do zimy. Warto więc już teraz zaplanować plan regeneracji skóry i skorzystać z serii zabiegów oferowanych w gabinetach kosmetycznych.

 

zabiegi na twarz jesienią

 

Zabiegi na twarz jesienią

 

Peelingi chemiczne

Peeling chemiczny to zabieg złuszczający skórę za pomocą odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Peeling kwasowy złuszcza pogrubiony przez słońce naskórek, odświeża ją a także rozjaśnia przebarwienia. Pomaga walczyć z zaskórnikami i trądzikiem, które lubią nasilać się jesienią. Działa odmładzająco na skórę twarzy, spłyca zmarszczki, a także pobudza skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Najczęściej stosowane rodzaje kwasów to: migdałowy, pirogronowy, salicylowy oraz glikolowy. Zabiegi z wykorzystaniem kwasów są bardzo skuteczne, ale ważne, aby zastosować je w odpowiednim stężeniu, które będzie na tyle duże, aby zapewnić maksymalne efekty, a jednocześnie nie za wysokie, aby nie podrażnić skóry. Kwas salicylowy w stężeniu 30%, głęboko oczyszcza skórę, a przy tym jej nie przesusza. Będzie odpowiedni dla skóry tłustej lub trądzikowej, z wypryskami, grudkami i zaskórnikami. Kwas migdałowy można stosować do peelingów w stężeniu 40%. Szczególnie polecany jest dla osób z trądzikiem różowatym i przebarwieniami. Kwas ten jest odpowiedni również dla skóry wrażliwej, gdyż jego duże cząsteczki działają tylko na powierzchni skóry. Kwas pirogronowy można bezpiecznie stosować nawet w stężeniu 50%. Jego intensywne działanie, przeznaczone jest dla cery trądzikowej, przy redukcji przebarwień lub w przypadku rogowacenia skóry po okresie intensywnego opalania. Natomiast kwas glikolowy, można zastosować aż w stężeniu 70%, które zadziała również w głębszych warstwach skóry. Wykazuje on dużą skuteczność przy skórze trądzikowej, a także z przebarwieniami i bliznami.

Więcej o peelingach chemicznych przeczytasz tutaj

 

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja to niechirurgiczny zabieg z wykorzystaniem fal radiowych RF powodujący silny efekt odmłodzenia skóry, spłycania blizn, zmniejszania rozstępów poprzez odbudowę włókien kolagenowych w skórze. Jednocześnie działanie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewnia znaczną poprawę jędrności i napięcia skóry, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Zabieg wykonywany jest jednorazową końcówką dla każdego klienta. Końcówka składa się z 36 mikro-igieł, które wnikają w głąb skóry, umożliwiając jej skuteczną penetrację. Technologia wykorzystuje zaawansowaną metodę radiofrekwencji mikroigłowej wspomaganą mikronakłuciami. Jest to metoda bezpieczna, efektywna i praktycznie bezbolesna. Mikronakłuwanie zapewnia podwójne działanie, wpływa na naskórek, jak i skórę właściwą. Mikrouszkodzenia w skórze skutecznie stymulują produkcje nowego kolagenu (neokolagenezę) i odnowę skóry.

Więcej o radiofrekwencji mikroigłowej przeczytasz tutaj

 

Dermapen

Dermapen to urządzenie działające na zasadzie automatycznego mikronakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł z dużą prędkością. Dzięki precyzyjnemu ich rozmieszczeniu w sterylnej końcówce daje możliwość wykonania dużej ilości mikronakłuć w skórze. Dzięki możliwości regulacji stopnia wysunięcia igieł można w trakcie zabiegu dowolnie zmieniać ich długość w zależności od potrzeb okolicy zabiegowej. Dzięki czemu w trakcie zabiegu możemy opracowywać delikatną okolicę powiek krótką igłą, po czym wydłużyć jej długość na policzkach czy też żuchwie. Wskazaniami do zabiegu są

  • zmarszczki twarzy, szyi, dekoltu i
  • górnych powierzchni dłoni,
  • wiotkość skóry,
  • przebarwienia,
  • blizny i rozstępy.

Więcej o zabiegach dermapen przeczytasz tutaj

 

Usuwanie naczynek

Zamykanie rozszerzonych naczynek laserem lub tzw. laserem IPL polega na naświetleniu ich wiązką energii świetlnej. Światło przenika przez powierzchnię skóry i jest pochłaniane przez hemoglobinę (czerwony barwnik krwi). Absorbowana energia świetlna w naczynku zamienia się w energię cieplną. Powoduje ona ścięcie się białka we krwi i zniszczenie od wewnątrz ścianek naczynka, które po obkurczeniu i trwałym zamknięciu po jakimś czasie jest wchłaniane przez organizm. Zabieg nie powoduje uszkodzenia skóry, więc nie pozostaną po nim blizny. Mogą pojawić się niewielkie strupki, obrzęki lub siniaki, które znikną bez śladu po kilku dniach. Do zalet zamykania naczynek laserem lub IPL zaliczamy krótki czas trwania, szeroką dostępność w wielu gabinetach oraz bezbolesność. Trzeba pamiętać, że przez kilka tygodni przed planowanym zabiegiem nie możemy się opalać i przyjmować leków fotouczulających.

Więcej o zabiegach dla skóry naczyniowej przeczytasz tutaj 

 

Usuwanie przebarwień

Zabieg laserowego usuwania przebarwień i zmian barwnikowych polega na naświetlaniu obszaru skóry intensywnym źródłem światła żółtego. Zawarta w skórze melatonina wybiórczo je pochłania, co w konsekwencji wywołuje podgrzanie komórek zawierających barwnik. W dalszym etapie procedury komórki zostają zniszczone, a same przebarwienia w ciągu kilku godzin po zabiegu nabierają ciemniejszej barwy. Już następnego dnia rozpoczyna się proces złuszczenia zewnętrznej warstwy skóry i trwa przez około 2 tygodnie. Przez kilka dni po zabiegu nie należy stosować na skórę środków wysuszających i drażniących. W ciągu 3-7 dni ściemnienie obszaru zabiegowego powinno ustąpić (kończy się wtedy proces złuszczania naskórka, co prowadzi w efekcie do zniknięcia przebarwienia). Należy pamiętać o stosowaniu bezwzględnej ochrony skóry przed światłem słonecznym. Przez okres ok. miesiąca po zabiegu zaleca się korzystanie z filtrów minimum SPF 50, a także stosowanie kilka razy dziennie środków łagodzących typu Panthenol.

Więcej o zabiegach na przebarwienia przeczytasz tutaj

 

 

 

Kategorie