Odchudzanie, płaski brzuch, wyrzeźbione ramiona, sylwetka pozbawiona fałdek to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Tym trudniejsze do osiągnięcia, jeśli na przeszkodzie stoi tzw. oporny tłuszcz, którego redukcja jest niezwykle trudne i staje się wyzwaniem, nawet dla fanów zdrowego stylu życia.

 

Jak spalić „oporną” tkankę tłuszczową?

 

Problem ten może dotyczyć każdego, nie tylko osób z nadwagą, leniuchów praktycznie zespolonych z kanapą i pilotem od telewizora. Jak się okazuje, nie każdy tłuszcz jest taki sam. Istnieje różnice pomiędzy normalnym, a tłuszczem opornym.

Oporny tłuszcz to wyjątkowo uporczywa tkanka tłuszczowa odkładająca się dokładnie tam, gdzie najmniej tego chcemy: w okolicach brzucha, bryczesy, dolnej partii pleców, bioder, ud, a także ramion, okolice kolan.

 

 

Jak dochodzi do powstania opornego tłuszczu?

Przyczyny powstawania tzw. opornego tłuszczu mogą być różnorakie:

  • nieodpowiednia dieta,
  • źle dobrane treningi,
  • hormony.

Zaburzenia na tle hormonalnym m.in. spowolniony przepływ krwi do tkanek brak równowagi w receptorach, odpowiedzialnych za proces lipolizy, czyli rozpad tkanki tłuszczowej sprawiają, że normalne mechanizmy spalania stają się upośledzone.

Tłuszcz odkłada się w ciele, a my nie możemy się go pozbyć. Problem ten dotyczy zarówno kobiet – najczęściej okolice bioder i ud, jak i mężczyzn, u których odkłada się najczęściej, na brzuchu tworząc tzw. oponkę, ponieważ to głównie w tym miejscu magazynowane są zapasy energetyczne.

Brzuch to także część ciała, gdzie stosunkowo najpóźniej spalany jest tłuszcz.

Jeśli ćwiczysz i dbasz o dietę, a w dalszym ciągu nie możesz się pozbyć nadprogramowych kilogramów, to najprawdopodobniej problem opornego tłuszczu dotyczy także ciebie.

Dobra wiadomość jest taka, że z opornym tłuszczem można walczyć, wymaga to innej taktyki i samozaparcia, ale korzyści będą widoczne gołym okiem.

Podstawowym błędem w walce z fałdkami jest złe podejście do tematu.

  • Mało jeść, dużo ćwiczyć? To najgorsze, co można zrobić. Ciało jest „głodne”, pozbawione energii, tempo przemiany materii drastycznie spada, na dodatek wysiłek jeszcze to potęguje.
  • Dlatego też nastawmy się na skromniejsze posiłki i łagodniejsze ćwiczenia lub też odwrotnie – częste posiłki i intensywne treningi.
  • Ważne jest także dieta, najlepiej niskowęglowodanowa, ponieważ nadmiar cukrów zmieniany jest w tłuszcz. Najważniejsza zasada utraty tkanki tłuszczowej jest prosta: dzieje się to wtedy, kiedy spalamy więcej energii, niż potrzebujemy.
  • Bardzo często brak efektów wynik po prostu z tego, że nie mamy wystarczającego deficytu kalorycznego.

 

 

Odchudzanie, a aktywność fizyczna?

Każda aktywność fizyczna jest dobra, ale jeśli mamy do czynienia z oporną tkanką tłuszczową bardzo dobrze sprawdza się krótki trening interwałowy i intensywne treningi na całe ciało lub dłuższe treningi o niżesz intensywności.

Długie treningi aerobowe dobrze działają na spalanie tkanki tłuszczowe, ale z drugiej strony krótkie treningi interwałowe podkręcają metabolizm. W związku z tym oba typy treningów powinny znaleźć się w Twoim planie.

 

 

Zabiegi odchudzające

Należy zwrócić uwagę iż, istnieje kilka dobrych zabiegów, które pomogą zredukować oporną tkankę tłuszczową.

 

KRIOLIPOLIZA – LIPO CRYO

to nieinwazyjna metoda, która polega na redukcji tkanki tłuszczowej przy działaniu niskiej temperatury ok. 3 stopni C. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt rozpadu komórek tłuszczowych, uwalniające się kwasy tłuszczowe, które transportowane są przez układ limfatyczny, a następnie wydalane z organizmu.

Efektem zabiegu jest utrata od 25% do 45% grubości tkanki tłuszczowej. Kontrole temperatury w urządzeniu zapewnia bezpieczeństwo naczyń krwionośnych, nerwów i melanocytów. Zabieg kriolipolizy wykonuje się w serii 1-3 razy co ok. 6 tygodni.

Optymalne efekty redukcji tkanki tłuszczowej widziane są po ok. 8 tygodniach od zabiegu.

więcej o zabiegu kriolipolizy przeczytasz na stronie Kliniki Beauty w zakładce KRIOLIPOLIZA

 

 

Kriolipoliza z falą uderzeniową

Badania kliniczne udowodniły, że połączenie kriolipolizy z falą akustyczną znacznie poprawia i przyśpiesza efekt opornego tłuszczu. Fala uderzeniowa (akustyczna) wykonywana jest bezpośrednio po kriolipolizie. Godnym uwagi jest fakt, iż jej działanie przyśpiesza usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu. Zabieg powoduje rozerwanie skrystalizowanych błon komórkowych otaczający komórki tłuszczowe oraz ich upłynnienie.

Dzięki temu w znacznym stopniu ułatwia i przyśpiesza eliminację uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Tym samym poprawia metabolizm komórkowy skóry, stymuluje ją do produkcji kolagenu. Wpływa na poprawę elastyczności skóry, która jest niezbędna podczas redukcji tkanki tłuszczowej.

Więcej o zabiegu falą uderzeniową przeczytasz na stronie Kliniki Beauty w zakładce FALA UDERZENIOWA

 

 

Najnowsza technologia w walce z nadwagą — ONDA

  • Onda – zabieg, w którym wykorzystywane jest działanie mikrofali, która rozbija błony komórkowe komórek tłuszczowych. Komórka tłuszczowa ulega całkowitemu zniszczeniu i wydaleniu z organizmu przez ok. 6 tygodni.
  • Tłuszcz jest eliminowany przez naturalny metabolizm komórkowy (lipoliza). W technologii ONDA wykorzystuje się dwie głowice, które emitują fale na różnej głębokości.
  • Oprócz tego mniejsza głowica działa na napięcie i ujędrnienie skóry, natomiast większa – wnika głębiej, eliminując komórki tłuszczowe. Zabieg wykonujemy w serii 3-4 razy w odstępie ok. 3 tygodni.

Więcej o zabiegu przeczytasz na stronie Kliniki Beauty w zakładce ONDA

 

 

Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z którą trafiają do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu. Odstępy między zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodni.

 

 

Kategorie