Radiofrekwencja mikroigłowa potocznie określana jest mianem liftingu bez skalpela. Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej wykazującym tak szerokie spektrum działania. Jego synergistyczne działanie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewnia znaczną poprawę jędrności i napięcia skóry, korektę owalu twarzy, a także wyrównania jej powierzchni i kolorytu. Niezawodny także w terapii blizn i rozstępów. Godnym uwagi jest fakt, iż metoda jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.
Radiofrekwencja mikroigłowa – wskazania do zabiegu?
- utrata jędrności
- wiotkość skóry
- opadające policzki (chomiki)
- wiszący i pomarszczony podbródek
- ponadto korekta owalu twarzy
- `zmarszczki palacza
- bruzdy i drobne linie na twarzy
- kurze łapki czy blizn po trądzikowe
- oprócz tego rozstępy
Na czym polega zabieg Radiofrekwencji mikroigłowej?
Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowych kartridży z igłami o długości od 0,5 mm do 3,5 mm, dzięki czemu skutecznie możemy opracować różne defekty skóry. Synergistyczne działanie zabiegu radiofrekwencji (RF) i mikronakłuwania przy minimalnym kontrolowanym uszkodzeniu powierzchownych warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne w skórze. W konsekwencji czego tkanki są stymulowane ,do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i blask.
Fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF) powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. Wywołany w ten sposób szok termiczny prowadzi do pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i przebudowy skóry. Poprzez podgrzanie sztucznie wywołujemy proces odnowy skóry właściwej, w konsekwencji czego uzyskujemy efekt napięcia i ujędrnienia skóry.
W trakcie zabiegu dochodzi do delikatnego zaczerwienie naskórka w postaci „siateczki”, która jest podobna do efektu po zabiegu laserem frakcyjnym. Jednak w przeciwieństwie do lasera istnieje bardzo małe ryzyko skutków ubocznych, ponieważ cała energia rozchodzi się wewnątrz skóry właściwej, działając na włókna kolagenowe. Po zabiegu pojawia się lekkie zaczerwienienie, które znika w przeciągu doby. Bardzo istotne jest unikanie słońca przez okres około 14 dni po zabiegu. Przez cały ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny minimum 50+. Dla uzyskania optymalnych efektów zalecana jest seria zabiegów 3-4 w odstępie 30 dni.
Radiofrekwencja mikroigłowa na rozstępy
Jest to jedna z najskuteczniejszych metod do walki z rozstępami. Skuteczność zabiegu gwarantuje precyzja, z jaką podgrzewamy tkankę w okolicy zabiegowej. Rozstęp to nic innego jak ubytek w skórze powstały w wyniku zerwania włókien kolagenu i elastyny. Ubytek ten zazwyczaj umiejscowiony jest głęboko w skórze i to właśnie stanowiło główny problem w usuwaniu rozstępów. RF mikroigłowa wnika głęboko w tkanki, bo nawet do 3,5mm, dzięki czemu skutecznie radzi sobie z likwidacją rozstępów.
Przeciwwskazania do zabiegu RF mikroigłowej:
- ciąża i karmienia piersią
- nieuregulowana cukrzyca
- choroby psychiczne
- poważne choroby ogólnoustrojowe
- choroby tkanki łącznej
- aktywna opryszczka
- ponadto epilepsja
- metalowe implanty, rozrusznik serca
- oprócz tego choroby neurologiczne, zaburzenia czucia
Jeśli chcesz przeczytać więcej o zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej kliknij tutaj