Wyszczuplanie nóg – spora grupa kobiet jest niezadowolona z wyglądu swoich nóg. Cellulit, „galaretowata” i mało jędrna skóra to duży problem. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi usuwające nadmiar limfy, które eliminują nadmiar wody z przestrzeni międzykomórkowych i stymulują spowolniony drenaż limfatyczny.
Zaburzenia hormonalne wpływają na nadmierną ilość limfy, przez co nogi są obrzęknięte i nie są smukłe tak, jakby mogły być. Dotyczy to kobiet w każdym wieku. Nieprawidłowa gospodarka hormonalna może być wynikiem menopauzy, choroby Hashimoto, stosowanej antykoncepcji czy insulinoporności. Przyczyną niehormonalną na nieprawidłowy drenaż jest zły styl życia, czyli nieprawidłowa dieta i zbyt mała aktywność fizyczna.
Drenaż limfatyczny jako zabieg wyszczuplający nogi
W tej kategorii należy wymienić zabiegi z wykorzystaniem masażu próżniowego (Endermologia LPG) oraz masaż manualny.
Nowoczesne urządzenia posiadają wiele programów drenujących – na obrzęki twarde i miękkie – dzięki czemu efekty są spektakularne. Masaż próżniowy Endermologia LPG i bardzo skutecznym i bezpiecznym zabiegiem, nawet dla kobiet w ciąży. Swoim działaniem poprawia pracę układu limfatycznego, redukuje obrzęki, dotlenia tkanki i symuluje mikrokrążenie. Odpowiednie dotlenienie komórek tłuszczowych zwiększa ich metabolizm, zmniejszają one swoją objętość dzięki czemu redukuje się cellulit i obwód nóg.
Masaż manualny sprawdzi się u kobiet, które nie mogą skorzystać z zabiegu endermologii, np. przy występowaniu żylaków.
Po całej terapii – Endermologią czy masażami manualnymi – zalecany jest zabieg przypominający raz w miesiącu. Niestety taki organizm ma tendencję do zaburzeń pracy układu limfatycznego, dlatego trzeba go cały czas uaktywniać.
Karboksyterapia – zabieg wyszczuplający nogi dla osób z zaburzeniami krążenia
Karboksyterapia to zabieg podczas którego podskórnie podaje się medyczny, sterylny dwutlenek węgla. Wprowadzenie dwutlenku węgla do tkanki tłuszczowej gwarantuje poprawę miejscowego krążenia oraz drenażu limfatycznego. Dzięki temu z organizmu wydalane są toksyny a w miejscach objętych cellulitem następuje poprawa stanu skóry. Zabieg karboksyterapii powoduje również neowaskularyzację, w wyniku czego powstają nowe naczynia, które przejmują funkcję tych uszkodzonych. Końcowy efekt estetyczny serii zabiegów gwarantuje redukcję cellulitu, zmniejszenie obwodów nóg, ujędrnienie skóry a przede wszystkim poprawę krążenia.
Oba te zabiegi można stosować w terapii łączonej – masaż próżniowy Endermologii 2 razy w tygodniu i karboksyterapię raz w tygodniu. Zalecana seria zabiegowa to 10 masaży i 5 karboksyterapii – jednak ich ilość zależy od stopnia zaawansowania problemu.