Domowa pielęgnacja skóry. Zabiegi kosmetologiczne stanowią rozwiązanie na wiele problemów skórnych, lecz często sama wizyta w gabinecie nie wystarczy. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja cery po zabiegu, która przyspiesza proces regeneracji naskórka. Ponadto zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości oprócz tego przedłuża efekty kuracji. Ważną rolę odgrywają w niej kosmeceutyki, czyli specjalistyczne preparaty łączące w sobie cechy leku i kosmetyku, mający leczyć choroby skóry oraz poprawiać jej estetykę. Godnym uwagi jest fakt, iż przypisuje się im silniejsze działanie od tradycyjnych kosmetyków, lepszy skład. Kosmeceutyki dają lepsze efekty ze względu na stężone działanie składników aktywnych i użycie w ich składzie substancji wykorzystywanych w farmacji. Są one bezpieczne i odpowiednie dla osób, którym zależy na bardziej widocznych efektach.
Domowa pielęgnacja skóry – terapie estetyczne
Celem większości terapii estetycznych jest stymulacja procesów naprawczych skóry i jej regeneracja. Zanim jednak ich efekty będą widoczne skóra musi przejść okres rekonwalescencji. Dostarczenie do skóry właściwej stymulujących substancji aktywnych czy mikrouszkodzenia powstałe przez przerwanie jej ciągłości mogą objawić się zaczerwienieniem, obrzękiem lub podrażnieniem. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja i używanie preparatów które zapewniają skórze ochronę i przyspieszają jej powrót do formy.
Domowa pielęgnacja skóry – kosmeceutyki
Kosmeceutyki dzięki swym bogatym składom i wysokim stężeniem substancji aktywnych o potwierdzonym przez badania kliniczne działaniu, wspierają procesy naprawcze skóry i łagodzą efekty uboczne kuracji. Wśród składników takich preparatów można spotkać: witaminę C, retinol, tripeptyd miedzi, roślinne komórki macierzyste, ceramidy, wyciągi i ekstrakty roślinne, NMF. Przywracają one naturalne pH skóry, odbudowują barierę lipidową albo działają intensywnie naprawczo i nawilżająco. Świetnie sprawdzają się w pielęgnacji długoterminowej wzmacniając oraz podtrzymując efekty kuracji zabiegowej. Po terapiach odmładzających warto stosować preparaty z antyoksydantami takimi jak witamina C, E i retinol oraz komórkami macierzystymi. W przypadku walki z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami to produkty o lekkim działaniu złuszczającym. Cera naczyniowa jest również wrażliwa dlatego tutaj polecane są wszelkiego rodzaju substancje uszczelniające naczynka, zmniejszające zaczerwienienie skóry. Ponadto takie, które łagodzą i wzmacniają naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Zalicza się tutaj kwas hialuronowy, lipidy (cholesterol, skwalen, ceramidy, niezbędna nienasycone kwasy tłuszczowe), wyciąg z kasztanowca, arnika, witamina C.
Oznaki starzenie skóry
Wraz z upływem czasu pojawiają się na skórze oznaki starzenia: drobne linie, zmarszczki, utrata elastyczności, tworzenie się fałdów skórnych. Mogą one być skutkiem utraty kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Ponadto wolniejszej regeneracji komórkowej i zmniejszeniem nawilżenia. Aby zapobiegać dalszym zmianom niezbędny jest silny prewencyjny program przeciwdziałający oznakom starzenia. Kosmeceutyki zawierają unikatowe składniki aktywne na każdy problem skórny. Między innymi na zmarszczki i spadek napięcia skóry, przebarwienia, trądzik, cera tłusta/mieszana, cera sucha/odwodniona, cera wrażliwa, naczynkowa czy problemy skóry wokół oczu. Dobór odpowiedniej terapii zabiegowej połączony z odpowiednią pielęgnacją domową to klucz do zdrowej i promiennej skóry.