Jesienna regeneracja skóry. Jesień to idealny okres na rozpoczęcie mocniejszych kuracji odmładzających, terapii przebarwień czy redukcji zmian naczyniowych i rumienia z wykorzystaniem laserów. Często po letnim wypoczynku wracamy z przebarwieniami, przesuszoną i zniszczoną skórą. Niejednokrotnie w tym okresie zapominamy o codziennych rytuałach pielęgnacyjnych a słona woda i słońce niestety może mieć negatywny wpływ na wygląd naszej skóry.
Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać w okresie jesienno-zimowym?
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Niejednokrotnie skóra po lecie jest odwodniona, ziemista i szorstka w dotyku. Można więc zacząć od zabiegu oczyszczającego z wykorzystaniem mikrodermabrazji czy peelingów chemicznych. Powodują one złuszczenie nagromadzonych warstw rogowych skóry i oczyszczenie porów. W efekcie czego już po jednym zabiegu czujemy, że nasza skóra zaczyna oddychać a aplikowane kremy w końcu się dobrze wchłaniają. Odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa zwiększy poziom nawilżenia naszej skóry i dostarczy jej niezbędnych substancji aktywnych. To idealne zabiegi, które mogą być wstępem do dalszej kuracji.
Regeneracja skóry – skóra trądzikowa i blizny potrądzikowe
Latem następuje poprawa cery trądzikowej czy łojotokowej ze względu na wysuszający wpływ słońca. Niestety po tym okresie możemy zaobserwować nowy wysyp zmian zapalnych czy wzmożony łojotok. Co wówczas robić? Z pomocą przychodzą peelingi chemiczne – terapia peelingiem migdałowym czy pirogronowym o działaniu antybakteryjnym czy seboregulującym – które rewelacyjne goją niechciane niedoskonałości dogłębnie oczyszczając skórę. W przypadku cer grubych o mocno rozszerzonych porach polecamy głębokie oczyszczanie czyli połączenie mikrodermabrazji korundowej z odpowiednio dobranym peelingiem chemicznym. Jeśli walczymy z bliznami potrądzikowymi warto zwrócić uwagę na mikronakłuwanie dermapenem, radiofrekwencję mikroigłową Surgen czy laser tulowy. Każdy z tych zabiegów głęboko przebudowuje skórę dzięki czemu blizny ulegają znacznemu wypłyceniu. Podczas konsultacji omawiamy zarówno przebieg zabiegu, okres gojenia skóry oraz ich ilość i częstotliwość dobierając odpowiednią terapię do problemu i możliwości klienta.
Walka z przebarwieniami
Główny cel jesiennej pielęgnacji to redukcja przebarwień. Jest wiele rodzajów hiperpigmentacji, które różnicujemy ze względu na głębokość ich umiejscowienia oraz przyczynę powstawania. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na przebarwienia jest laser tulowy Lavieen. Energia lasera dociera do głębszych warstw skóry, gdzie rozbija złogi melaniny. Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, mogę wytworzyć się delikatne strupki – po to aby po wygojeniu zmiany pigmentacyjne były zredukowane. Olbrzymim atutem lasera tulowego jest jego wysoka skuteczność przy minimalnym kresie rekonwalescencji – już następnego dnia można wrócić do normalnej aktywności. Kolejnym zabiegiem, który sprawdza się w terapii przebarwień to Surgen czyli radiofrekwencjia mikroigłowa. Zabieg łączy w sobie technologię mikronakłuwania i falę radiową przez co precyzyjnie dociera do problemu rozjaśniając powierzchowne przebarwienia. Dodatkowo silnie stymuluje skórę do naprawy i regeneracji, wyraźnie poprawiając jej napięcie. Również Dermapen w połączeniu z koktajlem depigmentującym znacząco wpłynie na wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie przebarwień. Wszystkie powyższe zabiegi wykazują wysoką skuteczność w terapii przebarwień. Laser tulowy będzie najlepszym rozwiązaniem przy przebarwieniach głębiej umiejscowionych, tych które utrzymują się już wiele lat (np. ostuda, przebarwienia hormonalne czy polekowe). Natomiast z płytszymi spokojnie poradzi sobie radiofrekwencja mikroigłowa czy dermapen.
Skóra naczyniowa
Zaczerwieniona skóra, utrwalony rumień czy widoczne teleangiektazjie pospolicie nazywane „pajączkami” to kolejny problem skóry. Jeśli problem ten zbagatelizujemy czasami może zamienić się w trądzik różowaty. W tym przypadku z pomocą przychodzi laser KTP. Energia lasera zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę obecną w naczyniu krwionośnym. Wytworzona energia cieplna obkurcza naczynka by ostatecznie doprowadzić do trwałego zamknięcia. Laserem KTP możemy zamykać pojedyncze naczynka, redukować rumień czy usuwać naczyniaki rubinowe i włókniaki.
Regeneracja skóry – zabiegi odmładzające
Spośród wielu zabiegów odmładzających właśnie w tym okresie warto pomyśleć o tych bardziej inwazyjnych procedurach, gdzie skóra wymaga krótkiej rekonwalescensji lub zabieg jest wrażliwy na promieniowanie słoneczne.
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen
wykorzystuje możliwości naszej skóry do samonaprawy. Poprzez mikronakłucia powstaje kontrolowany stan zapalny, który mobilizuje skórę do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastycznych. W efekcie czego następuje poprawa jej napięcia, redukcja rozszerzonych porów oraz zmarszczek. Autoregenerację skóry poprzez mikronakłuwanie wykorzystuje również zabieg radiofrekwencji mikroigłowej Surgen. Jest on zdecydowanie silniejszy niż Dermapen, ponieważ podczas nakłuwania wprowadzamy falę radiową i prąd galwaniczny. W wyniku wytworzenia energii w tkance dochodzi do kontrolowanego przegrzania, w następstwie czego tworzą się nowe struktury kolagenowe. Radiofrekwencja mikroigłowa jest doskonałym zabiegiem liftingującym i odmładzającym.
Kolejnym zabiegiem szczególnie polecanym jest laser tulowy Lavieen
Energia lasera kumuluje się w naskórku i górnych warstwach skóry właściewej powodując intensywną przebudowę skórno-naskórkową. Pierwszym efektem zabiegu jest tzw „baby face” – czyli skóra miękka i gładka w dotyku. Koloryt skóry zostaje ujednolicony, pory zwężone a skóra bardziej napięta i pełna blasku. W efekcie długofalowym przebudowa skóry powoduje jej ujędrnienie, redukcję zmarszczek i widoczne odmłodzenie. Poprawie ulega również owal twarzy. Laser tulowy ma również doskonałą efektywność w usuwaniu przebarwień i zmian pigmentacyjnych – uzyskujemy poprawę skóry na wielu płaszczyznach. Niezwykłym atutem zabiegu jest minimalny okres rekonwalescencji – już następnego dnia możemy wrócić do codziennych obowiązków.
Zabiegi iniekcyjne takie jak mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe czy osocze lub fibryny bogatopłytkowe tak naprawdę mogą być wykonywane przez cały rok. Z pewnością ich zastosowanie po lecie pomoże zregenerować i przywrócić młodość naszej skórze. Podobnie jest z zabiegiem thermoliftingu Zaffiro – czyli technologii podgrzewania włókien kolagenowych podczerwienią. Bezpośrednio po zabiegu skóra staje się wyraźnie napięta i rozświetlona.