Tkanka tłuszczowa na brzuchu. Problem z oporną tkanką tłuszczową dotyczy najczęściej brzucha. Czasami mamy odpowiednią wagę, a mimo naszych starań nasz brzuch nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli.
Nie da się schudnąć tylko z jednej partii ciała. W czasie odchudzania tkanka tłuszczowa zmniejsza się we wszystkich obszarach naszego ciała.
Jak się pozbyć tkanki tłuszczowej na brzuchu?
- najczęściej są to predyspozycje genetyczne
- kwestie fizjologiczne – jakaś część tkanki tłuszczowej jest nam potrzebna (zwłaszcza kobietom) – w związku z tym organizm nie będzie chciał jej się tak łatwo pozbyć. Zwłaszcza jeśli to sytuacja, w której ogólnie jesteśmy szczupłe i mamy tendencję do odkładania się tłuszczu w jednym miejscu ciała
- błędy dietetyczne
- choroby metaboliczne czy też hormonalne np. Hashimoto, insulino oporność
Tkanka tłuszczowa na brzuchu – staram się i nie chudnę
Wydaje nam się, że wszystko robimy dobrze, ale nasze czyny w ogóle nie przekładają się na spadające obwody i rozmiary
- przyjmujemy więcej kalorii niż potrzebujemy
- podstawa naszej diety jest dieta wysoko przetworzona, pozbawiona wartości odżywczych
- źle dobrany trening i jego częstotliwość. Zwykle długie treningi aerobowe dobrze działają na spalanie tkanki tłuszczowej, ale z drugiej strony krótkie treningi interwałowe podkręcają metabolizm. W związku z tym oba typy treningów powinny znaleźć się w Twoim planie.
- nie śpisz – brak odpowiedniej ilości snu może zaburzyć gospodarkę hormonalną, a to z kolei będzie negatywnie oddziaływać na spalanie tkanki tłuszczowej
- zbyt restrykcyjna dieta, nasze ciało będzie broniło się przed drastycznym odchudzaniem, a długotrwała restrykcyjna dieta może dobić się na naszym zdrowiu.
Tkana tłuszczowa na brzuchu – co warto zrobić, aby ją zredukować?
- zmień dietę. Wprowadź do niej warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze
- zacznij ćwiczyć lub zmień rodzaj treningu
- zadbaj o odpoczynek
Kriolipoliza zabieg na tkankę tłuszczową na brzuchu
Kriolipoliza – jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy zmagają się z lokalnie umiejscowionym nadmiarem tkanki tłuszczowej, a tradycyjne ćwiczenia i dieta nie dają oczekiwanych efektów.
Zabieg kriolipolizy polega na umieszczeniu aplikatora urządzenia na dany obszar ciała, z którego chce się usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Objętość tkanki tłuszczowej zmniejsza się, a następnie w naturalny sposób jest wydalane z organizmu.
Pierwsze efekty po zabiegu kriolipolizy są widoczne już po krótkim czasie około 1 miesiąca, a ostateczne rezultaty uzyskuje się po około 12 tygodniach. Skuteczne schładzanie komórek do temperatury -8 stopni Celsjusza zapewnia efektywny rozpad tkanki tłuszczowej. Po zabiegu warto zadbać o picie dużych ilości wody (około 2-3 litrów), aby usprawnić pracę układu limfatycznego w usuwaniu upłynnionej tkanki tłuszczowej i toksyn. Należy też trzymać lekką dietę, aby dodatkowo nie obciążać wątroby.
Wskazane są dodatkowo masaże, na przykład endermologia.
Nie opalamy i nie rozgrzewamy miejsca zabiegowego.
Zabieg kriolipolizy wykonywać można w serii 3-4 zabiegów powtarzając go co 6-8 tygodni.
Wykonana bezpośrednio po zabiegu fala uderzeniowa – ma na celu przede wszystkim uszkodzenie większej ilości komórek. Połączenie 2 technologii daje lepsze rezultaty. Zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny.
Autor Ania Włodarczyk