Jak odmłodzić spojrzenie?
Okolica oka charakteryzuje się dużo cieńszą skórą – naskórek w tym miejscu jest 4 razy cieńszy w porównaniu do reszty twarzy. W tej strefie występują bardzo nieliczne gruczoły łojowe, przez co jest bardziej narażona na przesuszenie, a co za tym idzie – bardziej widoczne zmarszczki. Okolicę oka tworzą łącznie 22 mięśnie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek mimicznych.
Z jakimi problemami okolicy oka najczęściej się mierzymy i jakie są ich najczęstsze przyczyny?
- Zmarszczki dynamiczne i statyczne – przesuszenie okolicy oka wpływa na szybsze powstawanie zmarszczek, nadmierna mimika i nadmierne marszczenie oczu
- Cienie pod oczami – cienie mogą być uwarunkowane genetycznie przez płytkie unaczynienie tej okolicy, innymi przyczynami mogą być też ścieńczenie naskórka oraz zastoje krwi i limfy
- Nadmierna wiotkość – związana jest bardzo cienkim naskórkiem tej okolicy oraz delikatniejszą siatką podporową włókien kolagenowych i elastynowych
- Worki i obrzęki pod oczami – najczęściej spowodowane zastojem limfy oraz zbieraniem się wody w tej okolicy
- Przebarwienia posłoneczne – często pomijamy okolicę oka nakładając krem z filtrem SPF, metalowe oprawki okularów przeciwsłonecznych mogą również powodować powstawanie nowych przebarwień w okolicy ich styku ze skórą
- Opadające powieki – najczęściej uwarunkowane genetycznie
Jak możemy radzić sobie z problemami okolicy oczu?
- Mezoterapia igłowa nanosoft – Mezoterapia igłowa to metoda iniekcyjnego podawania preparatu śródskórnie. Pozwala to na dogłębne nawilżenie, rewitalizację oraz odżywienie skóry. Najczęściej stosuje się już gotowe koktajle do iniekcji, które zawierają między innymi kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i minerały. Metoda nanosoft wykorzystuje bardzo krótkie igły mające zaledwie 0,6 milimetra, co znacznie zmniejsza ryzyko powstawania siniaków w delikatnej okolicy oka. Zabieg sprawdza się w przypadku zmarszczek, cieni pod oczami, utraty jędrności.
- Fibryna komórkowa – fibryna pozyskiwana jest w wyniku odwirowania naszej krwi, a dokładniej jest nierozpuszczalnym białkiem osocza. Wykazuje duże właściwości regeneracyjne i stymulujące komórki skóry do podziału. Zawiera duże ilości komórek macierzystych oraz czynników wzrostu. Zabieg zaleca się w przypadku problemu zmarszczek, cieni pod oczami czy w celu zmniejszenia widoczności doliny łez.
- Terapie łączone – laser + mezoterapia igłowa – nowoczesne lasery pozwalają nam na pracę z delikatną okolicą oczu. Pracując na odpowiedniej głębokości, dochodzi do przegrzania tkanek oraz stymulacji procesów naprawczych. Skutkuje to odmłodzeniem skóry, zwiększeniem napięcia oraz spłyceniem zmarszczek. Dodatkowo mezoterapia igłowa pozwoli na dogłębne nawilżenie tkanek. Terapie łączone pomagają rozwiązać wiele problemów – zmarszczki, cienie i worki pod oczami, opadająca powieka, przebarwienia posłoneczne czy wiotkość skóry.
- Karboksyterapia – jest to zabieg polegający na śródskórnym iniekcyjnym podaniu dwutlenku węgla. Powoduje on zakwaszenie danej okolicy, co w efekcie skutkuje zwiększonym jej utlenieniem i lepszym ukrwieniem. Karboksyterapia wzmacnia naczynia włosowate, a lepsze ukrwienie tkanek stymuluje podziały komórkowe. Zabieg sprawdza się w przypadku worków pod oczami, cieniami czy przy opadającej powiece.
Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią pielęgnacje okolicy oczu w domu – dobrze sprawdzi się krem Neauvia Eye Fusion, który zawiera w sobie między innymi ekstrakt z planktonu. Niweluje obrzęki, cienie i wygładza drobne zmarszczki.