Karboksyterapia – zastosowanie w zabiegach kosmetycznych!

 • Zabiegi na redukcję cellulitu
 • Zabiegi odchudzające
 • Zabiegi odmładzające
 • Zabiegi na okolicę oczu

Zabiegi dwutlenkiem węgla („cudowne działanie gazu „), znany jako karboksyterapia, został ogłoszony największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ już po kilku aplikacjach skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie udokumentowana metoda stosowana do regeneracji skóry, w zabiegach antycellulitowych, w likwidacji rozstępów i blizn. Zabiegi karboksyterapii wykonuje się również w celu redukcji tkanki tłuszczowej, przy braku elastyczności skóry oraz w przypadku wypadania włosów. Zabieg polega na wstrzyknięciu śródskórnie lub podskórnego kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (Co2).

Jak działa karboksyterapia?

karboksyterapiaCzysty dwutlenek węgla wstrzykuje się do tkanki podskórnej przy użyciu cienkiej igły. Gaz łatwo przenika do tkanek, co powoduje znaczne rozszerzenie małych naczyń krwionośnych. Proces ten zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych, co skutkuje odnowom komórek. Reakcja skóry na zastrzyk dwutlenkiem węgla to przede wszystkim stymulacja kolagenu, dzięki czemu zwiększa się jej elastyczność i gęstość. Ponadto zwiększona ilość dwutlenku węgla zmniejsza zdolność wiązania tlenu z hemoglobiny, dlatego poziom hemoglobiny nie pozostawia więcej tlenu w tkankach. Podanie do tkanek dwutlenku węgla powoduje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do trwałej poprawy przepływu krwi do tkanek. W ten sposób wzrost stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów, które doprowadzają do szybkiej dostawy dużych ilości tlenu w obszarze, w którym wykonujemy zabieg. Dzięki penetracji dwutlenku węgla dochodzi do rozerwania tkanek, które później w procesie regeneracji odbudowują się już jako nowe tkanki, dzięki temu jest jedna z najlepszych technik regeneracji skóry.

Czy dwutlenek węgla jest niebezpieczny dla naszego organizmu?

Dwutlenek węgla jest produkowany przez komórki i w wyniku reakcji z tlenem i jego nadmiar wydalany jest przez płuca. Oznacza to, że jest to gaz bardzo obojętny dla każdego organizmu. Bezpiecznie może być uważany jako „biologiczny”, środek terapeutyczny.

Karboksyterapia od wielu lat jest stosowana w medycynie i w związku z tym mechanizmy działania, efekty terapeutyczne i skutki uboczne zostały szeroko zbadane. Dlatego też zbiegi są bardzo bezpieczne, poprawiają one zdrowie i wygląd naszej skóry.

Szerokie spektrum działania gazu pozwala na wiele zastosowań:

 • jest to bardzo skuteczny sposób na redukcję cellulitu, dzięki mechanicznemu i chemicznemu niszczeniu komórek i złogów tłuszczowych
 • w redukcji rozstępów od 60 do 80%
 • w redukcji zmarszczek
 • w przywróceniu elastyczności i gęstości skóry twarzy
 • w minimalizowaniu cieni i worków pod oczami
 • w redukcji podwójnego podbródka
 • we wzmocnieniu i regeneracji cebulek włosów i zapobieganiu utraty włosów
 • w zwiększeniu grubości skóry
 • w usuwaniu poduszek tłuszczowych wokół oczu

Karboksyterapia jako odmładzający zabieg pod oczy

karboksyterapia zabieg na twarzSkóra wokół oczu jest bardzo delikatna, więc wymaga dużej uwagi i profesjonalnych zabiegów. Zastosowanie dwutlenku węgla w okolicy oka wywołuje kilka mechanizmów, co znacznie poprawia wygląd skóry. Obejmują one stymulację produkcji kolagenu, przyspieszenie procesu powstawania nowych naczyń krwionośnych i zmniejszenie depozytów tłuszczu.

 

 

 

 

 

 

Karboksyterapia w regeneracji skóry na szyi i rąk

Głównym celem zabiegów na szyję i ręce jest stymulacja procesu produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i ładny kolor. Ekspansja sieci naczyń krwionośnych pozytywnie wpływa na dostawę tlenu i składników odżywczych, co przekłada się na znaczną poprawę jędrności skóry.

Karboksyterapia jako zabieg na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie dwutlenku węgla. Gaz wprowadzony do tkanki tłuszczowej powoduje obkurczenie komórki tłuszczowej. Zwiększenie przepływu krwi pozwala na łatwiejsze wydalanie nadmiernej ilości kwasów tłuszczowych oraz na poprawę metabolizmu. Ten proces prowadzi do zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej i rozbicia złogów tłuszczowych, które odpowiadają za powstawanie „pomarańczowej skórki”. Jest to alternatywa dla klasycznej liposukcji. Odnowienie komórek skóry i synteza kolagenu wzmacnia fibroblasty, co skutkuje likwidacją lub widocznym zmniejszeniem cellulitu na powierzchni skóry.

karboksyterapia zabieg na ciało

 

Karboksyterapia najlepszy zabieg na rozstępy.

Rozstępy to blizny w kształcie cienkich lub szerszych pasków, najczęściej występują na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach. Przyczyny rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczący wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne i funkcjonowanie choroby tkanki łącznej. Rozstępy są wynikiem nadmiernego rozciągania skóry, co doprowadza do uszkodzenia sieci włókien kolagenowych. Do tej pory nie zostały opracowane żadne skuteczne procesy w celu usunięcia tych zmian. Najbardziej skuteczna technika to leczenie dwutlenkiem węgla, który jest w stanie zmniejszyć widoczność aż do 80 %. Dzięki powstawaniu nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. Proces ten zmienia kolor skóry w obrębie rozstępu.

Karboksyterapia to jedyna skuteczna metoda dostępne zarówno w walce ze starymi i nowymi rozstępy i przynosi widoczne zmiany w skórze…

Więcej o zabiegach karboksyterapii na twarz i na ciało przeczytasz na stronie internetowej Kliniki Beauty w zakładce KARBOKSYTERAPIA oraz KARBOKSYTERAPIA CIAŁA

Kategorie