Znajdująca się głęboko w jamie brzusznej, trzewna tkanka tłuszczowa jest trudna do wykrycia i określenia ilościowego. Często się zdarza, że szczupła osoba ma wyższy poziom tłuszczu trzewnego, niż osoba otyła z widocznym tłuszczem podskórnym i wysokim BMI.

W ostatnich latach zwiększyła się ilość badań naukowych tłuszczu trzewnego. Dzięki nim zagrożenia zdrowotne i związane z tym mechanizmy są coraz lepiej znane, jednak jeszcze wciąż jest wiele do odkrycia…

cosmosoft redustim

Jakie są główne zagrożenia związane z nadmiarem tłuszczu trzewnego?

 • W wielu badaniach wyraźnie wykazano, że nagromadzenie tłuszczu trzewnego, zwanego także tłuszczem brzusznym, jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia potencjalnie śmiertelnych zaburzeń sercowo-naczyniowych, takich jak zawał mięśnia sercowego lub udar.
 • Należą do nich: badanie INTERHEART, które potwierdziło związek między otyłością brzuszną a zaburzeniami sercowo-naczyniowymi już w 2005 r.;
 • Klinika Mayo w 2012 roku wykazała znacznie wyższą śmiertelność z przyczyn sercowo-naczyniowych w przypadku nadmiernego otłuszczenia trzewnego. I to nawet w przypadku osób z całkowicie normalnym BMI.
 • Dalsze badania w USA wykazały również, że zbyt wysoki poziom tkanki tłuszczowej sprzyja wystąpieniu cukrzycy typu 2 wśród dorosłych państwowej otyłych.
 • Wreszcie, nadmiar tłuszczu trzewnego jest również uważany za ważny czynnik ryzyka dla raka jelita grubego, piersi (głównie u kobiet w okresie menopauzy), prostaty, wątroby, jelita … Jego wpływ jest rozpoznawany w przypadku około 15 różnych nowotworów.
 • Najnowsze badania w tej dziedzinie również wykazują związek między początkiem starczej demencji a nadmiarem tłuszczu w jamie brzusznej.
 • Nadmiar tłuszczu trzewnego jest klasycznie związany z hiperglikemią i nienormalnie wysokim stężeniem trójglicerydów.

Trzewny tłuszcz, przebiegły wróg …

 

 

Jak rozpoznać tłuszcz trzewny?

 

Podstawowym i najprostszym badaniem jest podzielenie obwodu talii przez obwód bioder. Otrzymany wynik pokaże nam, czy mamy problem z tłuszczem trzewnym, który jest ukryty w naszym brzuchu.

 

Prawidłowy poziom tłuszczu trzewnego.

Idealny wynik nie przekracza 0,85 dla kobiety i 0,90 dla mężczyzny.
Pomiaru należy dokonać bardzo dokładnie, najlepiej zrobić to w gabinecie lekarskim lub u dietetyka.
Jeśli wynik nie jest w granicach normy z pewnością otrzymamy skierowanie na dalsze badania.
Badanie analizatorem Tanita-również pokazuje poziom tłuszczu trzewnego.

 analiza poziomu tłuszczu

 

Przyczyny powstawania tłuszczu trzewnego

Przyczyny powstawania tłuszczu trzewnego to przede wszystkim zła dieta, brak aktywności fizycznej i hormony. Na przykład nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej jest powszechny u kobiet po menopauzie. Spadek produkcji żeńskich hormonów powoduje zmianę w dystrybucji tłuszczu. Te zyskują jamę brzuszną, podczas gdy wcześniej miały tendencję do gromadzenia się w udach, biodrach i pośladkach.

 

Jak możesz zmniejszyć tłuszcz trzewny w swoim brzuchu?

Treningi, zbilansowana dieta, dieta na podstawie indeksu glikemicznego z dużą ilością błonnika, leczenie hormonalne … Istnieją różne sposoby do walki z nadmiarem tłuszczu w jamie brzusznej: chodzi przede wszystkim o znalezienie przyczyny jego powstania Należy pamiętać, że liposukcja nie jest odpowiednią metodą do zmniejszania trzewnej tkanki tłuszczowej. Jest bowiem skierowana przeciwko tłuszczowi podskórnemu. Inne urządzenie kosmetyczne lub medyczne takie jak endermologia, kriolipoliza pomagają zlikwidować podskórną tkankę tłuszczową.

Z drugiej strony istnieją nieinwazyjne urządzenia medyczne, które zmniejszają ilość trzewnej tkanki tłuszczowej.

 

Jakie zabiegi likwidują tłuszcz trzewny?

Jednym z nich jest Redustim firmy Cosmosoft – urządzenie pierwszej klasy medycznej z certyfikatem IIa.

 

Jak działa zabieg na tłuszcz trzewny urządzeniem Redustim?

redustimGłówne działanie:

 • Zmniejszanie objętości komórek tłuszczowych w tkance tłuszczowej podskórnej i trzewnej
 • Wynik- 6,5 cm w talii

Działanie wtórne:

 • Masaż drenujący
 • Wynik Eliminacja toksyn i nadmiaru .
 
 
 
 
Opierając się na badaniach naukowych, ReduStim to najwyższej klasy urządzenie medyczne łączące dwa jednoczesne działania:

cosmosoft

 • Główne działanie oparte na dyfuzji pola bioenergetycznego w celu stymulacji i usuwania tkanki tłuszczowej trzewnej i podskórnej.
 • Wtórne działanie kontrolowanej mikropresji skóry umożliwiającej drenaż limfatyczny w celu eliminacji toksyn i odpadów metabolicznych.

Zabieg daje trwałe rezultaty, bez skutków ubocznych i ograniczeń metabolicznych, przy jednoczesnym poszanowaniu naturalnych procesów biologicznych organizmu człowieka. Średnia zaobserwowana strata wynosi 6,5 cm w obwodzie talii w 12 sesjach.

Redustim to jedyne urządzenie medyczne, które trwale zmniejsza trzewny tłuszcz Twoich pacjentów.

 
 
 
Dobrze wiedzieć:
Pole bioenergetyczne używane przez Redustim nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Zapraszamy do Kliniki Beauty Mazowiecka 13 w Szczecinie na próbny zabieg, że sprawdzić jak komfortowy jest zabieg tym urządzeniem.

 

Udowodniona skuteczność zabiegów urządzeniem Redustim.

W kilku badaniach klinicznych wykazano skuteczność urządzenia Redustim w zmniejszaniu ilości trzewnej i podskórnej tkanki tłuszczowej. Na przykład badanie obrazowania TK prowadzone przez dr Bernadette Carpentier i Dr. Habib Nouira w 2013 r. Przyniosło znaczące wyniki:

 • Średnie zmniejszenie o 5,45 kg i 6% BMI.
 • Średnie zmniejszenie obwodu talii o 7 cm.
 • -8,2% tłuszczu trzewnego i -4,1% tłuszczu podskórnego.
 • Średnie zmniejszenie aktywności aminotransferaz ASAT i ALAT odpowiednio o 17,4% i 18%
Dobrze wiedzieć:
Średnio klienci widzą, że ich tłuszcz brzuszny zmniejsza się o 12% i osiąga – 6 cm talii w 12 sesjach po 30 minut.

 

Jak często należy wykonywać zabiegi?

W zależności od ilości tkanki tłuszczowej:

 • Osoby z nadwagą: 12 sesji po 30 minut w tempie 2 sesji tygodniowo
 • Osoby otyłe: 15 sesji po 45 minut w tempie 2 sesji tygodniowo
 • dla potrzymania efektów 2 razy w miesiącu zabieg po 30 minut
Kategorie