Fala akustyczna (uderzeniowa) redukuje cellulit i ujędrnia skórę.

W 2004 roku STORZ MEDICAL był pierwszą firmą na świecie, która z powodzeniem zmieniła właściwości fizyczne fal uderzeniowych, aby umożliwić ich skuteczne wykorzystanie jako promiennych fal akustycznych w zabiegach antycellulitowych i modelowaniu sylwetki.

Wraz z rozwojem innowacyjnej serii systemów fal uderzeniowych-CELLACTOR ® SC1 »ultra« i D-ACTOR® 200 – STORZ MEDICAL ustanowił nowe standardy w medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej. Fale akustyczne nabierają coraz większego znaczenia w tej dziedzinie . Pierwszym wskazaniem do zastosowania terapii akustycznej jest redukcja cellulitu.

Cellulit jest biologiczną modyfikacją żeńskiej tkanki łącznej. W terapii pozaustrojowej fali uderzeniowej impulsy przenikają do tkanki bez powodowania efektu termicznego lub mikrouszkodzeń, ale prowadzą do stymulacji metabolizmu tkanek i krążenia krwi, powodując naturalny proces naprawy z aktywacją komórek i komórek macierzystych. W ostatnim czasie zabiegi falą akustyczną wykazały dowody na przebudowę kolagenu w skórze właściwej i pobudzenie mikro krążenia w tkance tłuszczowej.

fala akustyczna

Redukcja cellulitu poprzez terapię falą akustyczną

Jak działa fala akustyczna (uderzeniowa)?

Fala akustyczna jest dostarczana dzięki głowicy do obszarów objętych cellulitem. W momencie, kiedy fale akustyczne przechodzą przez skórę, aktywują błony komórek tłuszczowych, dzięki czemu komórka tłuszczowa staje się bardziej przepuszczalna i może uwalniać nadmiar tłuszczu , jednocześnie zwiększając przepływ krwi. Zabieg wspomaga także drenaż limfatyczny, dzięki któremu stopniowo i naturalnie organizm wydala nowo uwolniony tłuszcz z komórek. Procesy te redukują cellulit zwiększają elastyczność skóry.

Badania i wyniki efektów zabiegów falą uderzeniową

Wiele badań naukowych, w tym niedawny pilotaż przeprowadzony przez Clyde Injury Clinic, wykazały, że zabiegi falą akustyczną są zarówno bezpieczne, jak i skuteczne w likwidacji miejscowych złogów tłuszczowych. Co z kolei powoduje redukcję cellulitu, poprawę koloru i jędrności skóry. Nie ma lepszego sposobu na wygładzenie skóry dotkniętej cellulitem. W celu uzyskania najlepszych wyników zaleca się przeprowadzenie 10 zabiegów.

Zabiegi zredukowały nasilenie cellulitu od poziomu wyjściowego w okresie do 12 tygodni po ostatniej sesji zabiegowej (osoby z ciężkim cellulitem: 60% do 38%). Średni cellulit zmniejszył się z 11,1 do 9,5 (p <0,001). Obwody bioder zmniejszono z 99,7 i 103,2 cm do 96,2 i 100,3 cm (odpowiednio, p <0,001). Zmniejszyła się również średnia grubość podskórnej tkanki tłuszczowej (28,3 ± 6,5 mm do 26,7 ± 6,1 mm; p <0,001). Zabiegi poprawiły także jakość życia. Ponad 90% badanych ponownie poddałoby się leczeniu, a 89% było zadowolonych z wyników. Nie zgłoszono żadnych poważnych zdarzeń niepożądanych.

 

 

Fala uderzeniowa to bezpieczny zabieg redukujący cellulit i zmniejszający obwód ciała.

fala uderzeniowaZalety zabiegów antycellulitowych falą akustyczną

  • cellulit jest wyraźnie zmniejszony już po 4-5 zabiegach
  • zmniejszają ilość podskórnej tkanki miejscowej
  • zabieg jest bezbolesny
  • brak okresu rekonwalescencji i z powodu zabiegów
  • zabiegi poprawiają również gęstość skóry
  • pomagają zmniejszyć ilość tłuszczu podskórnego
  • pomagają zmniejszyć blizny i rozstępy

Jak należy postępować po zabiegu?

Należy stosować zbilansowaną dietę i pić dużo wody niegazowanej. Trening wytrzymałościowy połączony z ukierunkowanym treningiem siłowym jest dobrym dodatkiem do terapii falą akustyczną.

 

Często zadawane pytania o zabiegi falą akustyczną?

Kto może skorzystać z zabiegów falą akustyczną?

Fala akustyczna jest przeznaczona dla wszystkich kobiet cierpiących na cellulit typu 1-3 i wykonywany jest na takich partiach ciała jak uda, biodra, kolana, pośladki czy ramiona.

Co fala uderzeniowa robi z moim ciałem?

W terapii falą akustyczną fale uderzeniowe sprzyjają tworzeniu się nowej tkanki łącznej. Fale promieniowe służą do zmniejszania objętości komórek tłuszczowych i intensywnie stymulują krążenie limfy i krwi.

fala akustycznaKiedy zobaczę pierwsze rezultaty po zabiegu falą akustyczną?

Zwykle po 4 lub 5 zabiegach widzimy pierwsze efekty. Jednak naprawdę, aby uzyskać całkowitą redukcję cellulitu, należy skorzystać z większej ilości zabiegów

Jak długo utrzymają się efekty zabiegów falą akustyczną? (Ile zabiegów będzie wymaganych i w jakich odstępach czasu?)

Aby osiągnąć trwałe rezultaty, zalecamy około 10 zabiegów w odstępach tygodniowych. Po zakończeniu zabiegów wyniki będą się poprawiać przez kolejne 2-3 miesiące i pozostaną stabilne przez około 4 miesiące. Zalecamy poddanie się kolejnej sekwencji 4-5 zabiegów po około 6-9 miesiącach lub alternatywnie 1 zabieg miesięcznie gwarantuje stałe utrzymanie osiągniętych efektów.

Czy mój cellulit całkowicie zniknie?

W przypadku młodych pacjentów cierpiących na lekki cellulit (typ 1) cellulit może zniknąć prawie całkowicie. Jeśli stopień jest raczej ciężki (typ 3), przynajmniej guzki zostaną zmniejszone, a skóra zagęści się , co spowoduje jej wygładzenie.

Czy są jakieś niepożądane skutki uboczne związane z zabiegami falą akustyczną?

Nie. Fale akustyczne nie mają żadnych niepożądanych skutków ubocznych dla twojego ciała. Stosowane są od wielu lat w medycynie. Jeśli twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa lub cierpisz na żylaki, możesz mieć po zabiegu delikatne siniaki. Stosujemy wyłącznie terapię akustyczną za pomocą „Cellactor SC1” firmy Storz Medical AG, która jest przodującym producentem w sektorze fal uderzeniowych.

 

Podsumowanie terapii falą akustyczną (uderzeniową)

Terapia falą akustyczną to unikalny, nieinwazyjny zabieg na redukcję cellulitu, poprawiający strukturę i koloryt skóry oraz modelujący sylwetkę. Wykorzystuje promieniowe fale akustyczne do wyzwalania szeregu procesów, w tym zmniejszanie objętości komórek tłuszczowych, zwiększa produkcję kolagenu, tworząc silniejsze warstwy skóry. Pod warunkiem, że utrzymujesz zdrową dietę i aktywność fizyczną, zabiegi przynoszą długoterminowe rezultaty.

fala uderzeniowa

Więcej informacji o zabiegam możesz przeczytać na stronie Kliniki Beauty w zakładce FALA UDERZENIOWA

Kategorie