Wiosna i lato to pory roku, kiedy czujemy się wspaniale, dużo przebywamy na świeżym powietrzu i cieszymy się każdym promieniem słońca. Delikatna opalenizna dodaje nam uroku, ponadto doskonale pasuje do kolorów naszych letnich ubrań. O zaletach promieni słonecznych i witaminie D, każdy wie.
Jednak skóra twarzy po lecie wymaga regeneracji i odświeżenia. Słońce sprawia, że skóra staje się grubsza, pod wpływem wysokich temperatur pory poszerzają się i pojawiają się zaskórniki. Kiedy opalenizna schodzi widać często przebarwienia po słoneczne.
Koniec lata, początek jesieni to najlepszy czas, żeby skorzystać z zabiegów oczyszczających. Delikatniejsze promieniowanie słoneczne nie będzie zagrażać naszej twarzy po takich zabiegach jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne. Jednak stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jest obowiązkowe.
Jaki wybrać zabieg oczyszczający twarz po lecie?
Wszystko zależy od problemu i rodzaju cery, najlepiej umówić się do gabinetu kosmetycznego na konsultację w celu dobrania najlepszej kuracji.
Mikrodermabrazja zabieg oczyszczający twarz
Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest mikrodermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie naskórka, w celu usunięcia zrogowaciałej warstwy i oczyszczenie skóry z zaskórników. Już jeden zabieg delikatnie odświeży i oczyści skórę. Połączenie mikrodermabrazji z peelingiem chemicznym wzmocni efekt oczyszczania, ale może też spowodować lekkie łuszczenie skóry po kilku dniach, dlatego dobrze jest zakończyć taki rodzaj zabiegu mezoterapią bezigłową z ampułką nawilżającą.
Zabiegi mikrodermabrazji należy wykonać w serii od 3 do 5 zabiegów w zależności od kondycji i rodzaju skóry odstępach jednego miesiąca.
Peelingi chemiczne w zabiegach oczyszczających
Peelingi chemiczne w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Zabiegi przede wszystkim:
- Oczyszczają skórę twarzy
- Usuwają zrogowaciały naskórek
- Zmniejszają poszerzone pory
- Regulują pracę gruczołów łojowych, zmniejszają produkcję sebum
- Usuwają przebarwienia po słoneczne o hormonalne
- Ponadto wzmacniają skórę, dzięki syntezie kolagenu
Peelingi chemiczne w walce z przebarwieniami i bliznami
Zabiegi na przebarwienia peelingami chemicznymi , dzięki właściwościom rozjaśniającym i złuszczającym naskórek
- Bardzo dobrze radzą sobie z różnymi przebarwieniami
- Redukują nawet do zera przebarwienia po słońcu
- Zmniejszają i redukują blizny w tym po trądziku
- Likwidują przebarwienia hormonalne w tym po ciąży czy też takie , które powstają okresie menopauzy
- Również doskonale radzą sobie z plamami starczymi
Peelingi chemiczne w zabiegach na trądziki i blizny po trądzikowe
Trądzik pospolity i hormonalny to częsty problem , który pojawia się w różnym wieku. W okresie dojrzewania trądzik pospolity spowodowany zmianami hormonalnymi, ale także zanieczyszczoną skóra czy złą dietą.
Skóra trądzikowa to również problem wielu kobiet w okresie menopauzy.
Peelingi chemiczne zmniejszają dolegliwości, jakie daje trądzik, leczą zmiany ropne i likwidują przebarwienia i blizny po trądzikowe.
Wszystkie zabiegi na skórze trądzikowej powinien wykonywać kosmetolog.
Zawsze podczas leczenia trądziku należy włączyć dietę pozbawioną cukrów prostych, produktów wysoko przetworzonych, czasami również nabiału, jak i alkoholu.
Peelingi chemiczne w zabiegach odmładzających
Dzięki zastosowaniu w nowoczesnych peelingach kosmetycznych , mieszanki różnego rodzaju kwasów, w dzisiejszej kosmetologii peelingi chemiczne mają działanie odmładzających
- Stymulują fibroblasty do produkcji nowego kolagenu
- Doskonale napinają i ujędrniają skórę
- Redukują drobne zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy
- Nawilżają i nawadniają skórę
- Dodatkowo zastosowanie retinolu wzmocni efekt odmłodzenia skóry
Jak wygląda skóra po zabiegu peelingiem chemicznym?
Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju będzie to peeling .
- Może być lekko zaczerwieniona i delikatnie się łuszczyć kilka dni po zabiegu
- W przypadku użycia mocniejszego peelingu zaczerwienie może utrzymywać się trochę dłużej , a złuszczanie będzie bardzo intensywne
Tutaj bardzo ważna jest wiedza i doświadczenie kosmetologa.
Pierwszy zabieg zawsze powinien być delikatniejszy, żeby sprawdzić reakcję skóry
Peeling chemiczny możemy również wykonać na skórze naczyniowej i wrażliwej , ważny jest tylko odpowiednie stężenie peelingu.
Dodatkowo w peelingach możemy dodawać retinol czy witaminę C, ale tutaj już tylko kosmetolog może o tym zdecydować, czy taki zabieg jest odpowiedni dla danej skóry
Jak często można stosować peelingi na skórze twarzy?
- Najczęściej peelingi chemiczne wykonuje się w serii około 5 zabiegów, w odstępach co 4 tygodnie
- Jeśli zdecydujemy się na zabiegi proponowane przez firmy kosmetyczne o mniejszym stężeniu kwasu w peelingu, to wtedy należy przestrzegać zaleceń producenta
Kiedy można wykonywać zabiegi peelingami chemicznymi?
Zabiegi peelingami chemicznymi można poddawać się cały rok. W takich krajach , gdzie jest gorąco i słonecznie również wykonuje się peelingi chemiczne, a to dlatego , że mieszkańcy tych regionów mają problemy skórne właśnie spowodowane promieniowaniem słonecznym.
Ważna jest świadomości, że po takich zabiegach ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Używanie kremów z wysokim filtrem 50 do codziennej pielęgnacji .
W naszym kraju najczęściej tego typu zabiegi cieszą się dużo popularnością w okresie jesieni i zimy.
Najlepiej zacząć serię zabiegów już w wrześniu, ponieważ bardzo niskie zimowe temperatury, tez wymagają mocnej ochrony skóry twarzy po zabiegach.
Czy warto korzystać z zabiegów peelingami chemicznymi?
Peelingi chemiczne to bezpieczne i nieinwazyjne zabiegi pielęgnacyjne. Szerokie spektrum działania substancji kwasowych jest idealnym rozwiązaniem dla wielu problemów skórnych. Pamiętaj jednak o wyborze takiego gabinetu kosmetycznego, gdzie personel ma wiedzę i doświadczenie w takich zabiegach. Tylko w takim przypadku jest to zabieg bezpieczny dla Twojej skóry.
Jeśli chcesz przeczytać więcej o zabiegach oczyszczających na twarz zapraszamy na stronę Kliniki Beauty w zakładkę Zabiegi oczyszczające.